Space Development Agency's Tranche 0A

Aktualizacja: piątek, 25 sierpnia 2023 10:18 (edytuj)
Numer misji #225  
Data 2 kwietnia 2023, 16:29 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Space Development Agency's Tranche 0 Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1075.2
Ładunek 8 satelitów Transport Layer Tranche 0, 2 satelity Tracking Layer Tranche 0
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient SDA
Space Development Agency's Tranche 0A

Pierwsza z dwóch misji, w ramach których na orbitę trafiły wojskowe satelity należące do amerykańskiej agencji SDA (ang. Space Development Agency) odpowiedzialnej za koordynowanie działań w kosmosie. Satelity trafiły na orbitę polarną o wysokości około 1000 km nad Ziemią i inklinacji 80°. Jest to osiem zbudowanych przez firmę York Space Systems satelitów z tzw. Warstwy Transportowej (ang. Transport Layer), która ma stworzyć wojskową szkieletową sieć komunikacyjną, oraz dwa zbudowane przez SpaceX satelity z tzw. Warstwy Śledzenia (ang. Tracking Layer), której zadaniem będzie wykrywanie i śledzenie pocisków balistycznych i hipersonicznych. SpaceX otrzymało kontrakt na budowę czterech takich satelitów we współpracy z firmą Leidos w październiku 2020 roku. Wszystkie satelity należą do tzw. transzy zerowej, co oznacza, że są one wersją demonstracyjną, mającą przetestować technologie dla przyszłych docelowych systemów.

SpaceX posiada kontrakt od Departamentu Obrony USA na wyniesienie 28 satelitów transzy zerowej podczas dwóch startów, drugi z nich ma odbyć się w dalszej części roku.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl