Space Development Agency's Tranche 0B

Aktualizacja: niedziela, 3 września 2023 11:44 (edytuj)
Numer misji #265  
Data 2 września 2023, 16:25 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 59 minut
Materiały prasowe Space Development Agency's Tranche 0B Press Kit
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1063.13
Ładunek 11 satelitów Transport Layer Tranche 0, 2 satelity Tracking Layer Tranche 0
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient SDA
Space Development Agency's Tranche 0B

Druga z dwóch misji, w ramach których na orbitę trafiły wojskowe satelity należące do amerykańskiej agencji SDA (ang. Space Development Agency) odpowiedzialnej za koordynowanie działań w kosmosie. Satelity zostały umieszczone na orbicie polarnej o wysokości około 950 km nad Ziemią i inklinacji 81°. Jest to dziesięć zbudowanych przez firmę Lockheed Martin satelitów oraz jeden zbudowany przez firmę York Space Systems satelita z tzw. Warstwy Transportowej (ang. Transport Layer), która ma stworzyć wojskową szkieletową sieć komunikacyjną, oraz dwa zbudowane przez SpaceX satelity z tzw. Warstwy Śledzenia (ang. Tracking Layer), której zadaniem będzie wykrywanie i śledzenie pocisków balistycznych i hipersonicznych. SpaceX otrzymało kontrakt na budowę czterech takich satelitów we współpracy z firmą Leidos w październiku 2020 roku. Wszystkie satelity należą do tzw. transzy zerowej, co oznacza, że są one wersją demonstracyjną, mającą przetestować technologie dla przyszłych docelowych systemów.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl