SES-12

Aktualizacja: niedziela, 11 października 2020 20:37 (edytuj)
Numer misji #63  
Data 4 czerwca 2018, 6:45 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe 240 minut
Materiały prasowe SES-12 Press Kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1040.2
Ładunek SES-12
Masa ładunku 5383,85 kg
Docelowa orbita GTO
Klient SES
SES-12

SES-12 to satelita telekomunikacyjny z elektrycznym systemem napędu, który będzie służył zarówno do wstępnego podniesienia orbity, jak i późniejszych manewrów korekcyjnych.

Satelita będzie miał dwa zadania. Pierwsze z nich to zastąpienie satelity NSS-6 i dostarczanie usług transmisji telewizyjnej oraz związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną na terenie Azji. Drugie to zapewnianie dostępu do usług szerokopasmowych od Afryki aż po Rosję, Japonię i Australię.

SES-12 zostanie umieszczony na długości geograficznej 95°E. Początkowo zakładano, że będzie on działać przez co najmniej 15 lat, jednakże został dostarczony na supersynchroniczną orbitę (apogeum ok. 58000 km), co przedłuży jego czas działania do 22 lat.

Podczas tej misji wykorzystano sprawdzony w locie pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który we wrześniu 2017 roku wziął udział w misji OTV-5. Nie odbyła się próba ponownego odzyskania boostera po tym starcie.

Test statyczny przed misją przeprowadzono 25 maja.

Satelita SES-12 (Źródło: SES)

Źródła: Gunter's Space Page, SES, SpaceX, Teslarati

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl