USSF-44

Aktualizacja: sobota, 14 maja 2022 12:57 (edytuj)
Numer misji #165
Czas startu 2022
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI, ASOG
Rakieta Falcon Heavy
Booster 1066.1 (środkowy), 1064.1, 1065.1 (boczne)
Ładunek USSF-44, TETRA 1
Masa ładunku poniżej 3700 kg
Docelowa orbita GEO
Klient U.S. Space Force
USSF-44

Start z ładunkiem dla Sił Kosmicznych USA w ramach programu wynoszenia na orbitę ładunków związanych z bezpieczeństwem narodowym USA – EELV (ang. Evolved Expendable Launch Vehicle), który obecnie przemianowano na NSSL (ang. National Security Space Launch). Będzie to pierwsza tego typu misja, podczas której wykorzystana zostanie rakieta Falcon Heavy, a także pierwsza misja SpaceX bezpośrednio na orbitę geostacjonarną (GEO).

Początkowo planowano umieszczenie na szczycie rakiety dwóch ładunków, lecz Siły Kosmiczne odmówiły podania ostatecznej liczby satelitów, które zostaną wystrzelone. Przeznaczenie głównego z nich jest nieznane, natomiast jednym z dodatkowych ładunków jest TETRA 1, mikrosatelita, który ma pozwolić wojsku na prototypowanie misji, taktyk, technik działania oraz procedur w pobliżu orbity geostacjonarnej.

Wszystkie boostery Falcona Heavy użyte podczas tego lotu będą nowe. Planowane jest lądowanie bocznych boosterów na platformach JRTI oraz ASOG, środkowy stopień natomiast nie zostanie odzyskany.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl