Iridium-5

Aktualizacja: niedziela, 11 października 2020 20:37 (edytuj)
Numer misji #58  
Data 30 marca 2018, 16:13:51 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Iridium-5 Press Kit
Miejsce startu VAFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VAFB SLC-4E w Google Maps
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1041.2
Ładunek 10 satelitów Iridium NEXT
Masa ładunku 9600 kg
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient Iridium
Iridium-5

Piąta z ośmiu misji, w ramach których na orbitę zostały dostarczone satelity konstelacji Iridium NEXT. Został wykorzystany sprawdzony w locie pierwszy stopień Falcona 9, który wcześniej wziął udział w misji Iridium-3 w październiku 2017 roku. Nie odzyskano boostera, ponieważ SpaceX nie planuje wykorzystywać wersji starszych niż Block 5 więcej niż dwa razy. Przeprowadzono symulowane lądowanie na oceanie. Podjęto drugą próbę odzysku osłon ładunku przy pomocy statku Mr. Steven. Nie zakończyła się ona jednak powodzeniem – zawiódł spadochron, przez co osłona uderzyła z dużą prędkością w powierzchnię wody.

Test statyczny przed misją odbył się 25 marca.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl