Iridium-7

Aktualizacja: środa, 25 lipca 2018 23:16 (edytuj)
Numer misji #66
Data 25 lipca 2018, 13:39:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Iridium-7 Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu VAFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VAFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1048.1
Ładunek 10 satelitów Iridium NEXT
Masa ładunku 9600 kg
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient Iridium
Iridium-7

Naszywka misji Iridium-7 przygotowana przez firmę IridiumSiódma misja dla firmy Iridium, w ramach której na orbitę dostarczono kolejne 10 satelitów konstelacji Iridium NEXT, która ma zapewniać dostęp do telefonii satelitarnej oraz do Internetu na całym świecie.

Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na autonomicznej barce JRTI (Just Read the Instructions) na Oceanie Spokojnym. Odbyła się również kolejna próba odzyskania osłon ładunku za pomocą statku Mr. Steven. Niestety nie powiodła się ona ze względu na uskok wiatru, który uniemożliwił skierowanie osłony na miejsce lądowania. W ciągu kilku tygodni przed misją statek przeszedł modyfikacje, których celem było powiększenie powierzchni siatki, w której lądować mają osłony.

Test statyczny pierwszego stopnia przed misją odbył się 21 lipca.

Źródła: Iridium, Matt Desch

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl