JCSAT-18/Kacific1

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:18 (edytuj)
Numer misji #86  
Data 17 grudnia 2019, 01:10:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 88 minut
Materiały prasowe JCSAT-18/Kacific1 Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1056.3
Ładunek JCSAT-18/Kacific1
Masa ładunku 6956 kg
Docelowa orbita GTO
Klient SKY Perfect JSAT, Kacific Broadband Satellites
JCSAT-18/Kacific1

Satelita JCSAT-18/Kacific-1 przed transportem na miejsce startu (Źródło: Kacific)JCSAT-18/Kacific1 to satelita telekomunikacyjny będący efektem współpracy firmy Kacific Broadband Satellites z Singapuru z firmą SKY Perfect JSAT z Japonii. Ma on zapewniać dostęp do usług telefonicznych i internetowych na terenie Azji i Pacyfiku.

Część ładunku należąca do Kacific Broadband Satellites ma wykorzystywać wiele wąskich wiązek w paśmie Ka, rozplanowanych tak, aby pokryć obszary o największym zapotrzebowaniu rozproszone po Oceanie Spokojnym i Azji Południowo-Wschodniej. Druga część ładunku ma pracować w paśmie Ku, poprawiając jakość usług dostarczanych przez SKY Perfect JSAT na Pacyfiku i w Azji, w tym w wysuniętych najbardziej na wschód częściach Rosji.

Satelita został zbudowany przez firmę Boeing na bazie platformy BSS-702MP. Czas pracy na orbicie ma wynieść ponad 15 lat.

Podczas tego startu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który wcześniej brał udział w misji CRS-17 w maju 2019 roku oraz w misji CRS-18 w lipcu 2019 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na na autonomicznej barce OCISLY na Oceanie Atlantyckim.

Test statyczny przed misją odbył się 13 grudnia.

Źródła: Gunter's Space Page, Kacific, Michael Baylor, Emre Kelly, SpaceX (1), (2), Spaceflight Now, US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl