NROL-85

Aktualizacja: czwartek, 15 grudnia 2022 09:46 (edytuj)
Numer misji #156  
Data 17 kwietnia 2022, 15:13:12 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe NROL-85 Press Kit
Miejsce startu VSFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VSFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1071.2
Ładunek NROL-85
Klient NRO
NROL-85

Logo misji NROL-85 przygotowane przez NRO (Źródło: NRO)Misja z tajnym ładunkiem dla Narodowego Biura Rozpoznania (ang. NRO – National Reconnaissance Office), agencji wywiadu USA, która zarządza satelitami rozpoznawczymi dla amerykańskiego rządu. Nie są znane żadne szczegóły dotyczące ładunku.

Podczas tego lotu został wykorzystany pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który w lutym 2022 roku brał udział w innej misji dla NRO, NROL-87. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na platformie Landing Zone 4 w Vandenberg Space Force Base.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl