AMOS-17

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:21 (edytuj)
Numer misji #83  
Data 7 sierpnia 2019, 01:23:00 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe 88 minut
Materiały prasowe AMOS-17 Press Kit
Pogoda 40%
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1047.3
Ładunek AMOS-17
Masa ładunku ok. 6500 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Spacecom
AMOS-17

AMOS-17 to satelita telekomunikacyjny należący do firmy Spacecom z Izraela, zbudowany na bazie platformy Boeing BSS-702MP, który został wyniesiony na geosynchroniczną orbitę transferową (GTO) ze wschodniego wybrzeża USA. Docelowo, dzięki własnemu napędowi, zostanie on umieszczony na długości geograficznej 17°E na orbicie geostacjonarnej i będzie oferował usługi w pasmach Ka, Ku i C, obejmując swoim zasięgiem Bliski Wschód, Europę i Afrykę.

Podczas tej misji został wykorzystany używany pierwszy stopień rakiety, który wcześniej brał udział w misjach z satelitami Telstar 19 VANTAGE oraz Es'hail-2. Ze względu na masę ładunku, tym razem nie była podejmowana próba odzysku boostera – został on pozbawiony lotek sterowych i nóg do lądowania.

Podczas tej misji udało się odzyskać osłony ładunku rakiety. Jedna z połówek wylądowała w siatce zamontowanej na pokładzie statku Ms. Tree, druga natomiast na powierzchni Oceanu Atlantyckiego.

Test statyczny przed misją przeprowadzono 1 sierpnia. Ze względu na konieczność wymiany zaworu w rakiecie, 4 sierpnia SpaceX przeprowadziło drugi test statyczny rakiety, po którym ustalono nową datę startu. 

Źródła: AMOS Spacecom (1), (2)Gunter's Space Page, Tyler Gray, SpaceX (1), (2), (3), Elon Musk, Greg Scott (1), (2), US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl