Ostatnia aktualizacja: środa, 7 sierpnia 2019 01:58

AMOS-17

Numer misji 83
Data 7 sierpnia 2019, 01:23 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe 88 minut
Materiały prasowe AMOS-17 Press Kit
Pogoda 40%
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1047.3
Ładunek AMOS-17
Masa ładunku ok. 6500 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Spacecom

AMOS-17 to satelita telekomunikacyjny należący do firmy Spacecom z Izraela, zbudowany na bazie platformy Boeing BSS-702MP, który został wyniesiony na geosynchroniczną orbitę transferową (GTO) ze wschodniego wybrzeża USA. Docelowo, dzięki własnemu napędowi, zostanie on umieszczony na długości geograficznej 17°E na orbicie geostacjonarnej i będzie oferował usługi w pasmach Ka, Ku i C, obejmując swoim zasięgiem Bliski Wschód, Europę i Afrykę.

Podczas tej misji został wykorzystany używany pierwszy stopień rakiety, który wcześniej brał udział w misjach z satelitami Telstar 19 VANTAGE oraz Es'hail-2. Ze względu na masę ładunku, tym razem nie była podejmowana próba odzysku boostera – został on pozbawiony lotek sterowych i nóg do lądowania. 

Test statyczny przed misją przeprowadzono 1 sierpnia. Ze względu na konieczność wymiany zaworu w rakiecie, 4 sierpnia SpaceX przeprowadziło drugi test statyczny rakiety, po którym ustalono nową datę startu. 

Źródła: AMOS Spacecom (1), (2)Gunter's Space Page, Tyler Gray, SpaceX (1), (2), (3) 

Powiązane wiadomości

Najbliższy start
2020-01-27 15:49
Starlink-3
Data 27 stycznia 2020
Godzina 15:49 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek 60 satelitów konstelacji Starlink
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl