Ostatnia aktualizacja: środa, 22 lipca 2020 15:12

ANASIS-II

Numer misji 97
Data 20 lipca 2020, 23:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 235 minut
Materiały prasowe ANASIS-II press kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1058.2
Ładunek ANASIS-II
Docelowa orbita GTO
Klient ADD

Satelita ANASIS-II przed transportem na Florydę (Źródło: Airbus Defence and Space)ANASIS-II to pierwszy dedykowany koreański komunikacyjny satelita wojskowy. Jego operatorem będzie koreańska Agencja Rozwoju Obronnego (ADD). Falcon 9 dostarczy satelitę na geosynchroniczną orbitę transferową (GTO).

Korea Południowa w 2014 roku podpisała umowę z firmą Lockheed Martin, w ramach której miał zostać wyprodukowany wojskowy satelita. Ostatecznie jednak w 2016 roku Lockheed Martin zlecił budowę satelity firmie Airbus Defence and Space. Będzie on oparty o platformę Eurostar-3000.

Podczas tej misji wykorzystany zostanie pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który wcześniej brał udział w pierwszej misji załogowej SpaceX, Crew Demo-2, w maju 2020 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia planowane jest lądowanie boostera na autonomicznej platformie na Oceanie Altantyckim.

Test statyczny przed misją odbył się 12 lipca.

Źródła: Launch Photography by Ben Cooper, Gunter's Space Page, Next Spaceflight, Spaceflight Now, Airbus Defence and Space, FCC, SpaceXFleet.com, SpaceX (1), (2), FAA, Tickle Stuff

Powiązane wiadomości

Wkrótce
Lot prototypu Starship SN5 na wysokość 150 metrów

W najbliższym czasie w Boca Chica w Teksasie planowany jest lot prototypu Starship SN5 na wysokość 150 metrów. Będzie to pierwszy lot pełnowymiarowego prototypu statku Starship. Pojazd ma wznieść się w powietrze ze stanowiska startowego, przemieścić się w poziomie, a następnie wylądować na sąsiadującej platformie.

Nie jest znany dokładny czas testu, dzisiejsze okno testowe otwarte jest do godziny 03:00 czasu polskiego.

Najbliższy start
2020-08-06 07:33
Starlink-10
Data 6 sierpnia 2020
Godzina 07:33 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek 57 satelitów konstelacji Starlink, BlackSky Global 7-8
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl