ANASIS-II

Aktualizacja: niedziela, 11 października 2020 20:41 (edytuj)
Numer misji #97  
Data 20 lipca 2020, 23:30 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 235 minut
Materiały prasowe ANASIS-II press kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1058.2
Ładunek ANASIS-II
Docelowa orbita GTO
Klient ADD
ANASIS-II

Satelita ANASIS-II przed transportem na Florydę (Źródło: Airbus Defence and Space)ANASIS-II to pierwszy dedykowany koreański komunikacyjny satelita wojskowy. Jego operatorem będzie koreańska Agencja Rozwoju Obronnego (ADD). Falcon 9 dostarczy satelitę na geosynchroniczną orbitę transferową (GTO).

Korea Południowa w 2014 roku podpisała umowę z firmą Lockheed Martin, w ramach której miał zostać wyprodukowany wojskowy satelita. Ostatecznie jednak w 2016 roku Lockheed Martin zlecił budowę satelity firmie Airbus Defence and Space. Będzie on oparty o platformę Eurostar-3000.

Podczas tej misji wykorzystany zostanie pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który wcześniej brał udział w pierwszej misji załogowej SpaceX, Crew Demo-2, w maju 2020 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia planowane jest lądowanie boostera na autonomicznej platformie na Oceanie Altantyckim.

Test statyczny przed misją odbył się 12 lipca.

Źródła: Launch Photography by Ben Cooper, Gunter's Space Page, Next Spaceflight, Spaceflight Now, Airbus Defence and Space, FCC, SpaceXFleet.com, SpaceX (1), (2), FAA, Tickle Stuff

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl