COSMO-SkyMed Second Generation FM2

Aktualizacja: wtorek, 1 lutego 2022 15:26 (edytuj)
Numer misji #146  
Data 1 lutego 2022, 00:11:14 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe COSMO-SkyMed Second Generation FM2 Press Kit
Pogoda >90%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1052.3
Ładunek CSG-2
Masa ładunku ok. 2200 kg
Docelowa orbita SSO (LEO)
Klient ASI
COSMO-SkyMed Second Generation FM2

Należący do Włoskiej Agencji Kosmicznej (ASI) satelita COSMO-SkyMed Second Generation FM2 (CSG-2) ma stać się częścią konstelacji COSMO-SkyMed Second Generation (CSG), która ma dostarczać obrazy radarowe Ziemi w wysokiej rozdzielczości do celów zarówno wojskowych, jak i cywilnych. Pierwszy satelita, CSG-1, trafił na orbitę w 2019 roku. Satelity wyposażone są w radar z syntetyzowaną aperturą (SAR), pozwalający na obserwację powierzchni Ziemi niezależnie od warunków pogodowych.

Początkowo satelita miał zostać wystrzelony przy pomocy europejskiej rakiety Vega-C, jednakże pierwszy start rakiety opóźnił się, między innymi z powodu awarii podczas dwóch startów poprzedniczki, rakiety Vega, przez co Włoska Agencja Kosmiczna zdecydowała się na skorzystanie z usług SpaceX, aby możliwe było przeprowadzenie startu we wcześniejszym terminie.

Podczas tego lotu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który wcześniej jako boczny booster rakiety Falcon Heavy brał udział w dwóch misjach: Arabsat-6A w kwietniu 2019 roku oraz STP-2 w czerwcu 2019 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na platformie Landing Zone 1 na Cape Canaveral.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl