CSG-2

Aktualizacja: czwartek, 13 stycznia 2022 23:11 (edytuj)
2022-01-28 00:11
Numer misji #146
Data 28 stycznia 2022, 00:11 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek CSG-2
Masa ładunku ok. 2200 kg
Docelowa orbita SSO (LEO)
Klient ASI
CSG-2

Należący do Włoskiej Agencji Kosmicznej (ASI) satelita CSG-2 ma stać się częścią konstelacji COSMO-SkyMed Second Generation (CSG), która ma dostarczać obrazy radarowe Ziemi w wysokiej rozdzielczości do celów zarówno wojskowych, jak i cywilnych. Pierwszy satelita, CSG-1, trafił na orbitę w 2019 roku. Satelity wyposażone są w radar z syntetyzowaną aperturą (SAR), pozwalający na obserwację powierzchni Ziemi niezależnie od warunków pogodowych.

Początkowo satelita miał zostać wystrzelony przy pomocy europejskiej rakiety Vega-C, jednakże pierwszy start rakiety opóźnił się, między innymi z powodu awarii podczas dwóch startów poprzedniczki, rakiety Vega, przez co Włoska Agencja Kosmiczna zdecydowała się na skorzystanie z usług SpaceX, aby możliwe było przeprowadzenie startu we wcześniejszym terminie.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl