Ostatnia aktualizacja: piątek, 1 lutego 2019 00:47

Arabsat 6A

Numer misji 77
Czas startu marzec 2019
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2, OCISLY
Rakieta Falcon Heavy
Ładunek Arabsat 6A
Masa ładunku ok. 6000 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Arabsat

Będzie to drugi w historii start rakiety Falcon Heavy i pierwszy, podczas którego zostaną wykorzystane wyłącznie boostery – środkowy i dwa boczne – w wersji Block 5, która ma pozwolić na wielokrotne wykorzystywanie rakiety przy minimalnych naprawach pomiędzy kolejnymi startami. Podobnie jak podczas dziewiczej misji Falcona Heavy, planowane jest lądowanie bocznych stopni na Landing Zone 1 oraz Landing Zone 2 na Cape Canaveral oraz środkowego stopnia na autonomicznej barce OCISLY na Oceanie Atlantyckim. OCISLY znajdzie się prawie 1000 km od brzegu, co jest rekordem jeśli chodzi o dotychczasowe starty rakiet z rodziny Falcon.

Pochodząca z Arabii Saudyjskiej firma Arabsat podpisała z firmą Lockheed Martin kontrakt na budowę satelity telekomunikacyjnego Arabsat 6A w 2015 roku. Będzie on oparty o zmodernizowaną wersję platformy A2100. Arabsat 6A zostanie docelowo umieszczony na długości geograficznej 30,5°E na orbicie geostacjonarnej, a jego czas pracy ma wynieść co najmniej 15 lat.

Źródła: Michael Baylor, Ars TechnicaGunter's Space Page

Powiązane wiadomości

Najbliższy start
2019-02-22 2:45
Nusantara Satu
Data 22 lutego 2019
Godzina 02:45 czasu polskiego
Okno startowe 32 minuty
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek Nusantara Satu (PSN VI), lądownik księżycowy Beresheet, mikrosatelita S5
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl