GPS III SV05

Aktualizacja: poniedziałek, 14 czerwca 2021 10:00 (edytuj)
2021-06-17 18:09
Numer misji #130  
Data 17 czerwca 2021, 18:09 czasu polskiego
Okno startowe 15 minut
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1062.2
Ładunek GPS III SV05
Masa ładunku 3880 kg
Docelowa orbita MEO
Klient U.S. Space Force
GPS III SV05

Czwarta misja SpaceX, której celem będzie wyniesienie na orbitę satelity GPS trzeciej generacji zbudowanego przez firmę Lockheed Martin. W nowej generacji wprowadzono między innymi lepsze zabezpieczenia przed zagłuszaniem sygnału, a także zwiększono dokładność. Satelita dotarł na Cape Canaveral 6 kwietnia 2021 roku, aby rozpocząć przygotowania do startu.

Podczas tej misji wykorzystany zostanie pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w innej misji GPS – GPS III SV04 w listopadzie 2020 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia planowane jest lądowanie boostera na autonomicznej platformie na Oceanie Atlantyckim.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl