Iridium-8

Aktualizacja: niedziela, 11 października 2020 20:38 (edytuj)
Numer misji #74  
Data 11 stycznia 2019, 16:31:33 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe Iridium-8 Press Kit
Pogoda 60%
Miejsce startu VAFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VAFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1049.2
Ładunek 10 satelitów Iridium NEXT
Masa ładunku 9600 kg
Docelowa orbita polarna (LEO)
Klient Iridium
Iridium-8

Jest to ostatnia z serii ośmiu misji, w ramach których na orbitę trafiło w sumie 75 satelitów konstelacji Iridium NEXT, której celem jest zapewnianie dostępu do telefonii satelitarnej oraz do Internetu na całym świecie. Na orbitę trafiło ostatnie 10 satelitów, dzięki czemu konstelacja stała się kompletna.

Podczas tego lotu użyty został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który wcześniej brał udział w misji z satelitą Telstar 18 VANTAGE we wrześniu 2018 roku. Po starcie booster wylądował na autonomicznej platformie Just Read The Instructions (JRTI) na Oceanie Spokojnym.

Test statyczny przed misją odbył się 6 stycznia.

Źródła: IridiumMatt Desch (1), Matt Desch (2), Stephen Clark, Michael Baylor, SpaceX (1), Matt Desch (3), SpaceX (2)

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl