Ostatnia aktualizacja: wtorek, 7 sierpnia 2018 07:50

Merah Putih

Numer misji 67
Data 7 sierpnia 2018, 07:18 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 120 minut
Materiały prasowe Merah Putih Press Kit
Pogoda 80%
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1046.2
Ładunek Merah Putih (Telkom 4)
Masa ładunku ok. 5800 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Telkom Indonesia

W grudniu 2015 roku firma Telkom Indonesia, największy dostawca usług telekomunikacyjnych w Indonezji, podpisała kontrakt z firmą SSL na budowę satelity Merah Putih (znanego wcześniej pod nazwą Telkom 4). Ma on zastąpić starego satelitę Telkom 1, który zostanie wycofany z użytku w 2018 roku. Jest on oparty o platformę SSL-1300 i za pomocą 60 transponderów w pasmie C ma zapewniać dostęp do usług na terenie Indonezji oraz Indii. Podczas tej misji po raz pierwszy wykorzystany ponownie został pierwszy stopień rakiety Falcon 9 w wersji Block 5. Poprzednio brał on udział w misji z satelitą Bangabandhu-1 w maju tego roku.

Test statyczny przed misją odbył się 2 sierpnia.

Źródła: SSLGunter's Space Page, detikInet, Teslarati

Powiązane wiadomości

Najbliższy start
2019-04-08 00:36
Arabsat 6A
Data 8 kwietnia 2019
Godzina 00:36 czasu polskiego
Okno startowe 120 minut
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania Landing Zone 1, Landing Zone 2, OCISLY
Rakieta Falcon Heavy
Ładunek Arabsat 6A
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl