SXM-8

Aktualizacja: niedziela, 6 czerwca 2021 07:00 (edytuj)
Numer misji #129  
Data 6 czerwca 2021, 06:26 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 119 minut
Materiały prasowe SXM-8 Press Kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania JRTI
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1061.3
Ładunek SXM-8
Masa ładunku ok. 7000 kg
Docelowa orbita GTO
Klient SiriusXM
SXM-8

SXM-8 to należący do firmy SiriusXM satelita, mający udostępniać usługę radia satelitarnego (DARS – ang. digital audio radio service) za pomocą transponderów działających w paśmie S. Satelita został zbudowany przez firmę SSL, należącą do Maxar Technologies, na bazie platformy SSL-1300. Będzie on wytwarzał ponad 20 kW energii i będzie wyposażony w duży rozwijany reflektor, umożliwiający transmisję radiową bez wykorzystywania dużych anten talerzowych do odbioru na Ziemi. Czas pracy na orbicie przewidziany jest na 15 lat.

Podczas tego lotu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w dwóch misjach załogowych dla NASA: Crew-1 w listopadzie 2020 roku oraz Crew-2 w kwietniu 2021 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na autonomicznej platformie JRTI na Oceanie Atlantyckim.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl