CRS-21

Aktualizacja: czwartek, 25 marca 2021 17:47 (edytuj)
Numer misji #109  
Data 6 grudnia 2020, 17:17:08 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe CRS-21 Press Kit
Pogoda 50%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1058.4
Ładunek Dragon 2 (D2-4/C208.1), Bishop
Masa ładunku Dragon 2 + 2972 kg
Docelowa orbita LEO
Klient NASA
CRS-21

Dwudziesta pierwsza misja zaopatrzeniowa SpaceX do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i jednocześnie pierwsza misja z drugiej fazy programu NASA CRS (ang. Commercial Resupply Services). Po raz pierwszy wykorzystana została kapsuła Dragon 2 w wersji towarowej. Dostarczy ona na ISS zapasy, części zamienne i sprzęt do eksperymentów naukowych.

Tym razem na Międzynarodową Stację Kosmiczną trafi między innymi śluza Bishop firmy Nanoracks, pierwszy stały całkowicie komercyjny element infrastruktury na ISS. Ma on oferować transfer na stację i poza stację elementów o pięć razy większej objętości niż było to dotychczas możliwe.

Podczas tego lotu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w trzech misjach: Crew Demo-2 w maju 2020 roku, ANASIS II w lipcu 2020 roku oraz Starlink-13 w październiku 2020 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na autonomicznej platformie OCISLY na Oceanie Atlantyckim.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl