Ostatnia aktualizacja: wtorek, 13 marca 2018 23:47

Hispasat 30W-6

Numer misji 57
Data 6 marca 2018, 06:33 czasu polskiego
Status Sukces
Okno startowe 120 minut
Materiały prasowe Hispasat 30W-6 Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCAFS SLC-40 
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1044.1
Ładunek Hispasat 30W-6, PODSAT 1
Masa ładunku 6092 kg (Hispasat 30W-6) + 90 kg (PODSAT 1)
Docelowa orbita GTO
Klient Hispasat

Hispasat 30W-6 to hiszpański satelita, zbudowany na platformie SSL-1300, który ma dostarczać usługi telekomunikacyjne na terenie Europy, północnej Afryki i Ameryki. Pomimo dużej masy satelity planowana była próba lądowania pierwszego stopnia na autonomicznej barce OCISLY na Oceanie Atlantyckim, jednakże zdecydowano się z niej zrezygnować ze względu na bardzo niekorzystne warunki pogodowe w potencjalnym miejscu lądowania.

Podczas tej misji wystrzelony został także dodatkowy ładunek, PODSAT 1, będący demonstratorem technologii modularnych satelitów. Został on zbudowany przez firmę NovaWurks na zlecenie amerykańskiej agencji DARPA.

Test statyczny przed misją odbył się 21 lutego.

Źródło: Gunter's Space Page (1), Gunter's Space Page (2)

Powiązane wiadomości

Wkrótce
2020-08-03 15:00
Lot prototypu Starship SN5 na wysokość 150 metrów

W najbliższym czasie w Boca Chica w Teksasie planowany jest lot prototypu Starship SN5 na wysokość 150 metrów. Będzie to pierwszy lot pełnowymiarowego prototypu statku Starship. Pojazd ma wznieść się w powietrze ze stanowiska startowego, przemieścić się w poziomie, a następnie wylądować na sąsiadującej platformie.

Nie jest znany dokładny czas testu, dzisiejsze okno testowe otwarte jest do godziny 03:00 czasu polskiego.

Najbliższy start
2020-08-06 07:33
Starlink-10
Data 6 sierpnia 2020
Godzina 07:33 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek 57 satelitów konstelacji Starlink, BlackSky Global 7-8
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl