SAOCOM 1A

Aktualizacja: niedziela, 25 października 2020 12:25 (edytuj)
Numer misji #69  
Data 8 października 2018, 04:21:28 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe SAOCOM 1A Press Kit
Miejsce startu VAFB SLC-4E  Pokaż lokalizację VAFB SLC-4E w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 4
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1048.2
Ładunek SAOCOM 1A
Masa ładunku 3000 kg
Docelowa orbita heliosynchroniczna (polarna, LEO)
Klient CONAE
SAOCOM 1A

Satelita SAOCOM-1A podczas ostatnich testów przed transportem do USA (Źródło: CONAE)Jest to pierwszy z dwóch bliźniaczych satelitów, których zadanie ma polegać na dostarczaniu zdjęć Ziemi, które mogą być wykorzystywane przez instytucje zajmujące się m.in. łagodzeniem skutków klęsk żywiołowych. Zdjęcia uzyskane dzięki satelitom SAOCOM-1 będą miały rozdzielczość od 7 do 100 m. Satelita, ważący około 3000 kg, został zaprojektowany i zbudowany przez firmę INVAP na zlecenie argentyńskiej agencji kosmicznej CONAE (Comisión Nacional de Actividades Espaciales).

Podczas tej misji odbyło się pierwsze lądowanie boostera na lądzie przy starcie z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W czasie tego lotu użyty został pierwszy stopień rakiety, który poprzednio wziął udział w misji Iridium-7, która odbyła się 25 lipca tego roku.

Źródła: Gunter's Space Page, Michael Baylor, CONAE, NASASpaceFlight.com, US Launch Schedule

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl