Turksat 5B

Aktualizacja: niedziela, 19 grudnia 2021 05:37 (edytuj)
Numer misji #141  
Data 19 grudnia 2021, 04:58:39 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 90 minut
Materiały prasowe Turksat 5B Press Kit
Pogoda 80%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania ASOG
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1067.3
Ładunek Türksat 5B
Masa ładunku ok. 4500 kg
Docelowa orbita GTO
Klient Türksat
Turksat 5B

Türksat 5B to satelita telekomunikacyjny należący do jedynego tureckiego operatora satelitów komunikacyjnych, firmy Türksat, który docelowo zostanie umieszczony na orbicie geostacjonarnej na długości geograficznej 42° E. Będzie to pierwszy geostacjonarny satelita telekomunikacyjny zbudowany częściowo w Turcji – głównym kontraktorem jest firma Airbus Defence and Space, partnerem od strony tureckiej jest natomiast firma TAI.

Satelita jest oparty na w pełni elektrycznej platformie satelitatnej Eurostar-3000EOR i będzie pracował w pasmach Ku oraz Ka.

Podczas tego lotu został wykorzystany pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w dwóch misjach: CRS-22 w czerwcu 2021 roku oraz Crew-3 w listopadzie 2021 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na autonomicznej platformie A Shortfall Of Gravitas (ASOG) na Oceanie Atlantyckim.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl