CRS-23

Aktualizacja: czwartek, 2 grudnia 2021 20:14 (edytuj)
Numer misji #132  
Data 29 sierpnia 2021, 09:14:49 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe natychmiastowe
Materiały prasowe CRS-23 Press Kit
Pogoda 60%
Miejsce startu KSC LC-39A  Pokaż lokalizację KSC LC-39A w Google Maps
Miejsce lądowania ASOG
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1061.4
Ładunek Dragon 2 (D2-7/C208.2)
Masa ładunku Dragon + 2207 kg
Docelowa orbita LEO
Klient NASA
CRS-23

Dwudziesta trzecia misja zaopatrzeniowa SpaceX do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), trzecia misja z drugiej fazy pogramu NASA CRS (ang. Commercial Resupply Services), którego celem jest wynoszenie towaru na ISS przez prywatne firmy. Towarowa wersja kapsuły Dragon 2 dostarczy na stację zapasy, części zamienne i sprzęt do eksperymentów naukowych.

Autonomiczne dokowanie do stacji planowane jest niecałe 32 godziny po starcie.

Podczas tego lotu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w trzech misjach: Crew-1 w listopadzie 2020 roku, Crew-2 w kwietniu 2021 roku oraz SXM-8 w czerwcu 2021 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na platformie A Shortfall of Gravitas (ASOG), dla której była to pierwsza misja. Użyta została także kapsuła Dragon 2, która wcześniej brała udział w misji CRS-21, w ramach której przebywała ona na ISS od grudnia 2020 roku do stycznia 2021 roku.

Źródła: NASA (1), (2)Forum NSF

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl