Transporter-2

Aktualizacja: sobota, 13 listopada 2021 20:08 (edytuj)
Numer misji #131  
Data 30 czerwca 2021, 21:31:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 58 minut
Materiały prasowe Transporter-2 Press Kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1060.8
Ładunek 85 małych satelitów, 3 satelity konstelacji Starlink
Docelowa orbita SSO (polarna, LEO)
Klient Spaceflight, Exolaunch, D-Orbit, NASA, PlanetIQ, Tyvak Nano-Satellites System, Umbra Lab, Satellogic, Capella Space, SDA, SpaceX, inni
Transporter-2

Druga dedykowana misja programu wynoszenia na orbitę małych satelitów SpaceX, SmallSat Rideshare. Na orbitę heliosynchroniczną wyniesione zostało 85 cubesatów i mikrosatelitów dla różnych klientów, a także trzy satelity konstelacji Starlink. Część satelitów została zakontraktowana przez pośredników, w tym firmy Spaceflight, Exolaunch i D-Orbit, część natomiast bezpośrednio.

Podczas tego lotu wykorzystany został pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w siedmiu misjach: GPS III SV03 w czerwcu 2020 roku, Starlink-12 we wrześniu 2020 roku, Starlink-15 w październiku 2020 roku, Turksat 5A w styczniu 2021 roku, Starlink-18 w lutym 2021 roku, Starlink-23 w marcu 2021 roku oraz Starlink-25 w kwietniu 2021 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia booster wylądował na platformie Landing Zone 1 na Cape Canaveral.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl