Transporter-3

Aktualizacja: niedziela, 16 stycznia 2022 12:52 (edytuj)
Numer misji #144  
Data 13 stycznia 2022, 16:25:39 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 29 minut
Materiały prasowe Transporter-3 Press Kit
Pogoda 70%
Miejsce startu CCSFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCSFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1058.10
Ładunek 105 małych satelitów
Docelowa orbita SSO (polarna, LEO)
Klient Spaceflight, Exolaunch, D-Orbit, ISILAUNCH, Planet Labs, NKAU, inni
Transporter-3

Trzecia dedykowana misja prowadzonego przez SpaceX programu wynoszenia na orbitę małych satelitów, SmallSat Rideshare. Na orbitę heliosynchronizną wyniesione zostało 105 mikrosatelitów oraz cubesatów. Część satelitów została zakontraktowana przez pośredników – firmy Spaceflight, Exolaunch, D-Orbit oraz ISILAUNCH.

Na pokładzie rakiety znajdą się cztery satelity zbudowane przez polską firmę SatRevolution.

  • Dwa satelity konstelacji obserwacyjnej STORK, mające wykonywać multispektralne obrazy Ziemi w rozdzielczości do 5 metrów.
  • LabSat, cubesat 3U mający badać wpływ mikrograwitacji i promieniowania kosmicznego na próbki biologiczne.
  • SW1FT, satelita mający hostować na swoim pokładzie różne ładunki dla komercyjnych klientów.

SatRevolution zakontraktowało wystrzelenie satelitów podczas tej misji przez firmę D-Orbit.

Podczas tego lotu wykorzystany zostanie pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał wcześniej udział w dziewięciu misjach: Crew Demo-2 w maju 2020 roku, ANASIS-II w lipcu 2020 roku, Starlink-13 w październiku 2020 roku, CRS-21 w grudniu 2020 roku, Transporter-1 w styczniu 2021 roku, Starlink-21 w marcu 2021 roku, Starlink-24 w kwietniu 2021 roku, Starlink-28 w maju 2021 roku, oraz Starlink Group 4-1 w listopadzie 2021 roku. Po oddzieleniu się drugiego stopnia planowane jest lądowanie boostera na platformie Landing Zone 1 na Cape Canaveral.

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl