Zuma

Aktualizacja: poniedziałek, 8 stycznia 2018 03:03 (edytuj)
Numer misji #53
Data 8 stycznia 2018, 02:00 czasu polskiego
Status Sukces
Lądowanie udane
Okno startowe 120 minut
Materiały prasowe Zuma Press Kit
Pogoda 90%
Miejsce startu CCAFS SLC-40  Pokaż lokalizację CCAFS SLC-40 w Google Maps
Miejsce lądowania Landing Zone 1
Rakieta Falcon 9 v1.2
Booster 1043.1
Ładunek Zuma
Docelowa orbita LEO
Klient Northrop Grumman
Zuma

Formalnie, za przeprowadzenie startu odpowiedzialna była firma Northrop Grumman. Faktycznym klientem był rząd USA (prawdopodobnie jedna z agencji lub wojsko), jednakże ładunek i jego przeznaczenie były tak tajne, że nie zostały ujawnione żadne dodatkowe informacje. Po starcie pierwszy stopień rakiety wylądował na Landing Zone 1.

11 listopada odbył się test statyczny na platformie LC-39A, jednakże start w połowie listopada został odwołany z powodu wykrytych przez SpaceX problemów z osłonami ładunku. Ze względu na to, że misję przeniesiono z LC-39A na SLC-40, w styczniu odbyły się dwa testy, podczas których rakietę zatankowano na platformie startowej. Nie był konieczny kolejny test statyczny.

Powiązane wiadomości

Zobacz wszystkie powiązane

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl