Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 14 stycznia 2019 21:23

DM-1

Numer misji 75
Data 9 lutego 2019, 17:00 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Booster 1051.1
Ładunek Dragon 2 (D2-1/C202.1)
Docelowa orbita LEO
Klient NASA
2019-02-09 17:00

Pierwsza testowa misja SpaceX w ramach programu komercyjnych lotów załogowych NASA. Podczas tego lotu na orbitę zostanie wyniesiony statek Dragon 2, który jest załogową wersją kapsuły Dragon, służącej obecnie do transportu sprzętu, zapasów i eksperymentów naukowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pierwsza misja załogowego Dragona odbędzie się bez udziału astronautów. Polegać będzie na sprawdzeniu działania kapsuły w czasie startu, pobytu w przestrzeni kosmicznej oraz powrotu na Ziemię. Przetestowany zostanie też m.in. system autonomicznego dokowania do ISS, dzięki któremu podczas misji załogowych kapsuła będzie mogła sama połączyć się ze stacją, bez wsparcia astronautów znajdujących się na pokładzie. 

Rakieta Falcon 9 oraz kapsuła Dragon, które zostaną użyte w czasie misji DM-1 (Źródło: SpaceX)

Źródła: NASASpaceFlight.com (1), NASASpaceFlight.com (2), NASA, Michael Sheetz

Powiązane wiadomości

Najbliższy start
2019-02-09 17:00
DM-1
Data 9 lutego 2019
Godzina 17:00 czasu polskiego
Okno startowe natychmiastowe
Miejsce startu KSC LC-39A 
Miejsce lądowania OCISLY
Rakieta Falcon 9 Block 5
Ładunek Dragon 2 (D2-1/C202.1)
Ostatnio popularne
Najważniejsze tagi
Zaprzyjaźnione strony

Informacje o polityce prywatności

SpaceX.com.pl szanuje dane osobowe Użytkowników i spełnia wymogi ich ochrony wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informacje o użytkowniku zbierane podczas odwiedzin oraz dane osobowe podawane podczas kontaktu z autorami serwisu SpaceX.com.pl wykorzystywane są jedynie w celu umożliwienia poprawy jakości działania portalu, zrozumienia zachowań odwiedzających oraz komunikacji z użytkownikami, którzy na to wyrazili chęć. Dane zbierane o użytkownikach podczas ich odwiedzin zawierają takie informacje jak listę stron które otworzyli, szczegółowy czas spędzony na poszczególnych stronach i zachowanie w trakcie przeglądania. Aplikacja internetowa lub zewnętrzne usługi mogą tworzyć także na komputerze użytkownika pliki tekstowe, które służą rozpoznawaniu odwiedzajacego i dostarczaniu mu usług takich jak powiadomienia.

Administratorem zebranych danych są twórcy strony SpaceX.com.pl i wszystkie informacje są dostępne tylko i wyłącznie dla nich i ich zaufanych usługodawców. Dane te nie są w żaden sposób monetyzowane przez twórców serwisu. Wspomniani zaufani usługodawcy to: Google Analytics, Hotjar, Matomo, OVH.

Dalsze przeglądanie tej strony, scrollowanie jej, a w szczególności zamknięcie tego okna informacyjnego oznacza wyrażenie zgody na zbieranie, przetwarzanie i nieograniczone przechowywanie danych o użytkowniku przez twórców serwisu SpaceX.com.pl